Tűzoltói beavatkozások – 2026.06.03. (szerda)

2026. június 03. 07:19

A Zala Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság műveletirányító ügyeletére a mai napon az alábbi, tűzoltói beavatkozást igénylő jelzések érkeztek:

03:11 | Balatonszentgyörgy: Áthaladás közben elakadt egy vasúti átjáróban egy személygépkocsi Balatonszentgyörgy külterületén. A keszthelyi hivatásos tűzoltók csörlő segítségével levontatták a vasúti sínről a járművet, amely folytatni tudta útját. A benne utazó két ember nem sérült meg. 

13:28 | Nagyrécse: Szalagkorlátnak ütközött egy személygépkocsi az M7-es autópályán, Nagyrécse térségében. A nagykanizsai hivatásos tűzoltók áramtalanították a járművet, amelyben ketten utaztak. 

13:16 | Galambok: Kilencven centiméteren állt az esővíz egy családi ház pincéjében Galambokon, a Nefelejcs utcában. A zalakarosi hivatásos tűzoltók a helyiség áramtalanítását követően szivattyúval távolították el a felgyülemlett mennyiséget.  

13:56 | Zalaegerszeg: Menet közben kigyulladt egy személyautó motortere Zalaegerszegen, a Göcseji úton. Mire a város hivatásos tűzoltói a helyszínre értek, az ott tartózkodók porral oltóval eloltották a tüzet. A raj áramtalanította a gépkocsit, amit később autómentőre segítettek. 

15:12 | Zalaszántó: Lesodródott az úttestről és árokba borult egy autó Zalaszántó külterületén. A keszthelyi hivatásos tűzoltók áramtalanították a járművet, amelyben csak a sofőr utazott.  

15:13 | Zalaegerszeg: Helyközi autóbuszjáratnak ütközött hátulról egy autó Zalaegerszegen, az Újhegyi úton. A város hivatásos tűzoltói áramtalanították a gépkocsit, amelyben csak a sofőr utazott. A buszon négyen utaztak, közülük senki sem sérült meg. 

15:40 | Zalaszentmihály: Kettéhasadt egy cseresznyefa, az egyik fele pedig villanyvezetékre dőlt Zalaszentmihályon, a Batsányi János utcában. A pacsai hivatásos tűzoltók azután, hogy az áramszolgáltató kiszakaszolta az érintett szakaszt, motoros láncfűrésszel eltávolították a fát.  

15:40 | Keszthely: Összeütközött két személygépkocsi Keszthelyen, a Zrínyi Miklós utcában. A város hivatásos tűzoltói áramtalanították az egyik autót, a másik esetében erre nem volt szükség. Személyi sérülés nem történt. 

15:42 | Nagykanizsa: Esővízzel telítődött egy árok, a kiömlő víz pedig már lakóingatlanokat veszélyeztetett Nagykanizsán, a Bába utcában. A város hivatásos tűzoltói szivattyúval eltávolították a felgyülemlett mennyiséget.  


További beavatkozásaink: 2026.06.02. | 2026.06.04. 


Széchenyi 2020 Kohéziós Alap