Tűzoltói beavatkozások – 2025.05.17. (szombat)

2025. május 17. 08:58

A Zala Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság műveletirányító ügyeletére a mai napon az alábbi, tűzoltói beavatkozást igénylő jelzések érkeztek:

02:33 | Zalaegerszeg: Szomszédai vették észre, hogy egy idős személy segítségért kiabál egy társasházi lakásban Zalaegerszegen, az Átalszegett utcában. A város hivatásos tűzoltói bejutottak a lakásba, megtalálták a bajbajutottat, akit átadtak a mentőknek. A raj később mentőautóba segítette a beteget. 

14:00 | Gyenesdiás: Ráfutásos balesetet szenvedett két személygépkocsi Gyenesdiáson, a Mély úton. A keszthelyi hivatásos tűzoltók az autók úttestről történő eltávolításával megszüntették a forgalmi akadályt, és eltakarították a baleset következtében szétszóródott törmeléket.

16:37 | Nagykanizsa: Letört egy nyírfa teteje, majd fennakadt és a gyalogos közlekedést veszélyeztette Nagykanizsán, a Liszt Ferenc utcában. A város hivatásos tűzoltói magasból mentő segítségével eltávolították a fadarabot. 

16:46 | Keszthely: Frontálisan ütközött két személygépkocsi a 75-ös főúton, Keszthely külterületén. A baleset következtében az egyik autó az árokba csapódott, a másik az úttesten maradt. A város hivatásos tűzoltói áramtalanították a járműveket, amelyekben összesen hatan utaztak. A raj az úttesten maradt autót forgalomtól mentes területre helyezte. 

18:55 | Keszthely: Napok óta nem adott magáról életjelet egy idős személy Keszthelyen, a Csendes közben. A város hivatásos tűzoltói bejutottak az ingatlanba, ahol a tulajdonost élettelen állapotban találták. Az egység a helyszínt átadta a társszervek szakembereinek. 

22:20 | Zalaegerszeg: Segítségért kiabált egy idős ember Zalaegerszegen, egy Vizslaparki úti társasházban. A város hivatásos tűzoltóinak technikai segítségével a mentők bejutottak a lakásba, majd megkezdték a bajbajutott ellátását. 


További beavatkozásaink: 2025.05.16. | 2025.05.18. 


Széchenyi 2020 Kohéziós Alap