Előzzük meg a viharkárokat!

2020. február 05. 14:06

A viharokat és a velük együtt járó meteorológiai jelenségeket nem lehet megelőzni vagy elhárítani, azonban az általuk okozott károk mértékét megfelelő előkészületekkel csökkenteni lehet. 

A viharos időszakban nagyon fontos a tájékozódás. Az Országos Meteorológiai Szolgálat veszélyes időjárási viszonyok kialakulásának esetén, azok valószínűségének és mértékének függvényében figyelmeztetéseket, valamint riasztásokat ad ki. Ezeknek az információknak a lakossághoz történő eljuttatását a katasztrófavédelem is segíti. A riasztások híre megjelenik az ingyenesen elérhető, bármely okostelefonra vagy táblagépre letölthető és személyre szabható VÉSZ alkalmazáson.

Mikor már ismert, hogy hol és milyen veszély várható, meg lehet tenni a szükséges óvintézkedéseket. A tegnapi nap folyamán is megye szerte több olyan káreseményekhez riasztották a tűzoltókat, ahol kidőlt fa veszélyeztette a járműforgalmat vagy épületre borult. De ilyen esetekben előfordul, hogy magasban lógó tárgyat, meglazult tetőszerkezet elemet kell a tűzoltóknak eltávolítani.

A Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság arra kéri a megye lakosságot, hogy amennyiben otthona vagy ingatlanja területén olyan elszáradt vagy veszélyesen megdőlt fa található, amely a személy és a vagyonbiztonságot veszélyezteti, gondoskodjon annak eltávolításról. 

Az elkövetkezendő időszakban viharos, szeles időjárás várható a meteorológiai előrejelzések alapján, ezért gépjárműveikkel lehetőség szerint ne parkoljanak fák közelében! 

Széchenyi 2020 Kohéziós Alap